Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kryminalni rozbili zorganizowaną grupę handlującą narkotykami

 
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się handlem narkotykami. Wśród 9 zatrzymanych jest główny „mózg" całego interesu, ale i osoby stanowiące ostatnie ogniwa, które rozprowadzały zakazany towar. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 2 kg amfetaminy i marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 57.000. zł. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Od kilku miesięcy rozpracowywali osoby, które podejrzewali o działanie w grupie rozprowadzającej zakazane środki na terenie Nakła. Informacje, które gromadzili przez cały ten czas pozwoliły precyzyjnie przygotować ostateczne uderzenie. Zaplanowano je na wtorkowe przedpołudnie (1.07.14). Wtedy w miejscowości Występ, nieopodal Nakła, kryminalni wspólnie z policjantami z Nakła zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 23, 36 i 44 lata. To co funkcjonariusze znaleźli u jednego z nich (36l.) w samochodzie, a były to spore ilości białego proszku, które chwilę wcześniej przejął od pozostałych dwóch, dało podstawy do wkroczenia pod 8 namierzonych wcześniej adresów. Tam policjanci zatrzymali jeszcze 6 osób: cztery kobiety (25, 32, 34 i 36l.) i dwóch mężczyzn (27 i 37l.).W toku dalszych czynności policjanci znaleźli dodatkowo susz, wagę oraz tzw. dilerówki, w których sprzedawane są porcje narkotyków. Testy wykonane w Laboratorium Kryminalistycznym KWP potwierdziły, że biały proszek to amfetamina, a susz to marihuany o łącznej wadze ponad 2 kg, warte na „czarnym rynku" ponad 57.000 zł. Skrupulatna analiza wcześniejszych ustaleń i zabezpieczonych we wtorek dowodów oraz wyniki laboratoryjnej ekspertyzy pozwoliły na przedstawienie zarzutów działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, z którego to procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Jeszcze tego samego dnia trzy z czterech zatrzymanych kobiet (32, 34, 36l.) zostały doprowadzone do prokuratury. Oskarżyciel przedstawił im zarzuty udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających i substancji psychotropowych. Wszystkie zostały objęte policyjnym dozorem. Pozostała szóstka odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Wczoraj sąd, po rozpoznaniu wniosku prokuratury, zadecydował, że 25-latka oraz trzech mężczyzn (23, 36 i 44l.), wśród których jest „mózg narkotykowego biznesu", najbliższe 3 miesiące tymczasowo spędzą w areszcie. Natomiast 27 i 37-latek zostali objęci policyjnym dozorem. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nakle nad Notecią.

 


KWPBydgoszcz
 
Data pliku video: 2014-07-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nakielski 

  Powiat nakielski – powiat w województwie kujawski-pomorskim z siedzibą w mieście Nakło nad Notecią. W jego skład wchodzą gminy: Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Szubin, Sadki oraz miasta Kcynia, Mrocza, Szubin i Nakło nad Notecią.

  Powiat oferuje turystom malowniczą Dolinę Noteci oraz bardzo wiele szlaków rowerowych i kajakowych. Do tras rowerowych należy znana Międzynarodowa Trasa Rowerowa Route R-1. Turyści mogą podziwiać neogotycki kościoły, dworki szlacheckie, wojenne cmentarze. Teren Doliny Notecki jest idealny do uprawiania ekoturystyki, przede wszystkim istotnemu obszarowi migracji ptaków oraz inne ważne siedliska przyrodnicze.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola