Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przyjechali do Kielc z Nakła nad Notecią – ITV Kielce

 
Kolejna grupa dzieci z województwa kujawsko – pomorskiego, z terenów dotkniętych klęskami żywiołowymi, gości w naszym mieście. Zakwaterowani w bursie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z ulicy Jagiellońskiej od poniedziałku zwiedza Kielce i najbliższą okolicę. Goście z Nakła nad Notecią byli już w Świętej Katarzynie, gdzie mieli okazję zwiedzić Muzeum Minerałów i Skamieniałości. W środę przyszedł czas na spacer po Kielcach. Po wizycie na Rynku i w kościele pw. św. Wojciecha pojechali do mieszczącego się w Kieleckim Parku Technologicznym Energetycznego Centrum Nauki. Tu nie tylko uczestniczyli w warsztatach ale też mogli skorzystać z wszelkich dostępnych atrakcji. Wszędzie bardzo się im podobało. Okazuje się, że dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Nakle nad Notecią do Kielc nie przyjechały z pustymi rękami. Przywiozły coś, co wręczą prezydentowi. Dzieci z Nakła pozostaną u nas jeszcze do poniedziałku 11 września, a w programie pobytu zaplanowano m.in. wizytę w Muzeum Narodowym, w rezerwatach na Wietrzni i Kadzielni, a także wycieczki autokarowe do Bałtowa i Chęcin.

 


iTV Kielce
 
Data pliku video: 2017-09-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nakielski 

  Powiat nakielski – powiat w województwie kujawski-pomorskim z siedzibą w mieście Nakło nad Notecią. W jego skład wchodzą gminy: Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Szubin, Sadki oraz miasta Kcynia, Mrocza, Szubin i Nakło nad Notecią.

  Powiat oferuje turystom malowniczą Dolinę Noteci oraz bardzo wiele szlaków rowerowych i kajakowych. Do tras rowerowych należy znana Międzynarodowa Trasa Rowerowa Route R-1. Turyści mogą podziwiać neogotycki kościoły, dworki szlacheckie, wojenne cmentarze. Teren Doliny Notecki jest idealny do uprawiania ekoturystyki, przede wszystkim istotnemu obszarowi migracji ptaków oraz inne ważne siedliska przyrodnicze.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola