Belka
Sobota, 19 Września 2020   imieniny: Konstancja, January
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

PZU szybko obsługuje szkody po nawałnicach

Data publikacji: 2017-08-24, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
PZU szybko obsługuje szkody po nawałnicach

W niespełna tydzień po sierpniowych nawałnicach PZU pomogło już ponad 14 tysiącom klientów. Do tej pory łączna liczba zgłoszonych szkód przekroczyła 31 tysięcy. Najwięcej zgłoszeń dotyczy nawałnic z 11 i 12 sierpnia – około 25 tysięcy!

W rejonach dotkniętych żywiołem wciąż pracują cztery mobilne biura PZU Pomoc. Dzisiaj – 24 sierpnia – trzy mobilne biura są w Nakle n/Notecią oraz jedno w Chojnicach. W obsługę szkód zaangażowanych jest ponad 1000 pracowników Grupy PZU.

Wiemy w jak trudnej sytuacji znaleźli się nasi klienci. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej dostali odszkodowanie. Dbamy o to, żeby całe odszkodowanie, albo zaliczka przy bardziej skomplikowanych szkodach, były na kontach klientów w ciągu siedmiu dni – mówi Paweł Surówka, prezes PZU. 

Przyjazd Mobilnego Biura PZU Pomoc do konkretnej miejscowości zapowiadany jest dzień lub dwa dni wcześniej. W trakcie jednej wizyty w takim biurze nasi eksperci ustalają wysokość szkody i załatwiają wszelkie formalności. Warto pamiętać, że poszkodowani mogą przystępować do naprawy szkód, nie czekając na oględziny rzeczoznawcy PZU. Konieczne jest jedynie udokumentowanie zakresu szkody zdjęciami.

PZU wprowadziło uproszczenia w procesie obsługi szkód: w wielu przypadkach wypłaca odszkodowania bez oględzin, ustalając rozmiar szkody na podstawie zgłoszenia, dostarczanych zdjęć oraz rozmów telefonicznych z poszkodowanymi. Klienci mogą również zgłaszać szkody przez aplikacje mobilne, Internet i telefon 801 102 102.

Najwięcej zgłoszonych szkód dotyczy budynków mieszkalnych oraz gospodarczych. W dalszej kolejności są to szkody związane z uprawami oraz pojazdami. Właśnie w tym ostatnim przypadku  najlepiej sprawdza się polisa AC w formule „all risk”, która pokrywa szkody nie tylko związane z ruchem pojazdów na drodze ale także spowodowane wszelkimi innymi zdarzeniami losowymi – przede wszystkim uszkodzeniami wywołanymi przez grad, huragan, podtopienia i inne związane z coraz częściej występującymi gwałtownymi anomaliami pogodowymi w Polsce.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Grupa PZU, Autor zdjęć: Grupa PZU
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nakielski 

  Powiat nakielski – powiat w województwie kujawski-pomorskim z siedzibą w mieście Nakło nad Notecią. W jego skład wchodzą gminy: Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Szubin, Sadki oraz miasta Kcynia, Mrocza, Szubin i Nakło nad Notecią.

  Powiat oferuje turystom malowniczą Dolinę Noteci oraz bardzo wiele szlaków rowerowych i kajakowych. Do tras rowerowych należy znana Międzynarodowa Trasa Rowerowa Route R-1. Turyści mogą podziwiać neogotycki kościoły, dworki szlacheckie, wojenne cmentarze. Teren Doliny Notecki jest idealny do uprawiania ekoturystyki, przede wszystkim istotnemu obszarowi migracji ptaków oraz inne ważne siedliska przyrodnicze.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola