Belka
Sobota, 19 Września 2020   imieniny: Konstancja, January
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Samorządy doceniają wielki trud energetyków w przywracaniu zasilania

Data publikacji: 2017-08-24, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Samorządy doceniają wielki trud energetyków w przywracaniu zasilania

Z dnia na dzień poprawia się sytuacja mieszkańców okolic Chojnic i Nakła. Brygady Enei Operator przywróciły napięcie już do prawie 70 tys. Odbiorców na tym obszarze. Wysiłek pracujących od rana do nocy elektromonterów doceniają lokalni samorządowcy.

– Wiemy, że pracujecie bardzo ciężko od rana do późnego wieczora. Bardzo Wam dziękujemy za ten wysiłek. Kontaktował się ze mną wójt gminy Lubiewo i również prosił mnie o przekazanie podziękowań dla Pracowników Enei Operator – powiedział podczas telekonferencji z zarządem Enei Operator Zenon Poturalski, wicestarosta Tucholi.

W środę odbyła się specjalna telekonferencja z udziałem zarządu Enei Operator oraz przedstawicieli powiatów, które zostały najbardziej dotknięte kataklizmem na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego. Podczas rozmowy zarząd i lokalni dyrektorzy Enei Operator przedstawili obecną sytuację związaną z przywracaniem zasilania w powiatach tucholskim i nakielskim. Samorządy podziękowały za sprawne działanie służb, a także zadeklarowały dalsze wsparcie i pomoc.

Powiat tucholski i chojnicki to obszary, na których obecnie jest jeszcze najwięcej zniszczeń w sieci elektroenergetycznej. Wójt gminy Chojnice, Zbigniew Szczepański, śledzący postępy energetyków w naprawie uszkodzonej infrastruktury i przywracaniu napięcia do kolejnych gospodarstw domowych, również nie szczędzi ciepłych słów pod ich adresem: – Proszę o przekazanie podziękowań energetykom pracującym w terenie. Doskonale wiem ile pracy i wysiłku wkładają na co dzień, stawiając setki słupów, krok po kroku doprowadzając prąd do kolejnych domów – powiedział Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice.

W rejonie Chojnic i Nakła bez napięcia pozostało jeszcze około tysiąca Odbiorców na średnim napięciu. Oznacza to, że energetycy przywrócili już napięcie od prawie 70 tys. gospodarstw domowych.

– Cały czas bez wytchnienia pracuje w terenie około 117 brygad, prawie 600 osób. Na obszarach leśnych bywają sytuacje, że musimy budować linie praktycznie od zera, ponieważ połamane jak zapałki przez żywioł słupy leżą na ziemi jeden za drugim – mówi Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Sytuacja na średnim napięciu poprawia się z godziny na godzinę. Energetycy mają również sporo pracy przy usuwaniu mniejszych, lokalnych awarii na liniach niskiego napięcia. Enea Operator sukcesywnie wznawia dostawy do stacji elektroenergetycznych, ale przed przywróceniem zasilania do domów elektromonterzy muszą po kolei i dokładnie sprawdzać wszystkie obwody niskiego napięcia, aby wykluczyć kolejne uszkodzenia.

– Przywracanie zasilania do naszych Klientów jest dla nas wszystkich priorytetem. Nie mniej ważne jest, aby wznowienie dostaw energii było bezpieczne, i to zarówno dla naszych elektromonterów, jak i mieszkańców. Dlatego też przed przywróceniem zasilania z wielką rozwagą i starannością sprawdzamy obwody niskiego napięcia – dodał prezes Andrzej Kojro.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Enea, Autor zdjęć: Enea
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nakielski 

  Powiat nakielski – powiat w województwie kujawski-pomorskim z siedzibą w mieście Nakło nad Notecią. W jego skład wchodzą gminy: Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Szubin, Sadki oraz miasta Kcynia, Mrocza, Szubin i Nakło nad Notecią.

  Powiat oferuje turystom malowniczą Dolinę Noteci oraz bardzo wiele szlaków rowerowych i kajakowych. Do tras rowerowych należy znana Międzynarodowa Trasa Rowerowa Route R-1. Turyści mogą podziwiać neogotycki kościoły, dworki szlacheckie, wojenne cmentarze. Teren Doliny Notecki jest idealny do uprawiania ekoturystyki, przede wszystkim istotnemu obszarowi migracji ptaków oraz inne ważne siedliska przyrodnicze.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola